Novinky

Oznámení o odstávce

Vážení zákazníci,

v souvislosti s probíhající modernizací kotelny J. Knihy budeme nuceni provést odstávku této kotelny v termínu od 24. 6. do 28. 6. 2019. V této době nebude k dispozici teplá voda.

Velice se omlouváme za vzniklé nepohodlí a pokusíme se odstávku maximálně zkrátit.

Nonstop dispečink

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Rokycany

Pod Kostelem 117
337 01 Rokycany

IČ: 25 22 35 69
DIČ: CZ 25 22 35 69

Telefon:
+420 800 77 88 33 - dispečink
+420 371 519 100 - firma
+420 603 168 606 - technik
+420 603 168 603 - fakturace

E-mail: info(at)teplo-rokycany.cz

WWW: www.teplo-rokycany.cz

Energie AG Teplo Rokycany s.r.o. - idatabaze.czEnergetika - idatabaze.cz
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Z tisku: Zbirožským slouží nový rozvod tepla

Rokycanský deník, 20. 5. 2014

Zbirožským slouží nový rozvod tepla

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ

Obyvatelé města by se při letošním účtování měli těšit na levnější teplo. Slibnou informaci Deník získal od jednatele společnosti Energie AG Teplo Aleše Hrnčála.

Úspora by měla být výsledkem dvou investičních akcí, jejichž prvotním cílem byla modernizace i optimalizace výroby a rozvodu tepla na zbirožském sídlišti. „Tím zároveň dojde k minimalizování tepelných ztrát při výrobě a distribuci,“ poukázal Hrnčál. Kvůli záměru následovala i postupná výměna a modernizace předávacích stanic v jednotlivých domech. 

Souběžně se zmíněným záměrem se daly do pohybu také práce na částečné rekonstrukci centrální kotelny sídliště. Vnitřní rozvody jsou kompletně vyměněné, zjednodušené a přeizolované. Plný dopad efektu si vyžádá ještě přeprogramování a optimalizování řídícího systému kotelny. Celkové investiční náklady by se odhadem mohly došplhat na tři a půl milionu. 

Už loňské léto odstartovalo na největším sídlišti města stavební ruch. Jeho důvodem se stala kompletní rekonstrukce venkovních rozvodů tepla. „Naše společnost ji prováděla ve spolupráci s městem, od něhož máme zařízení pronajaté,“ sdělil Hrnčál.

V rámci akce byly staré rozvody nahrazené požadavkům vyhovujícím potrubím se zesílenou izolací, které by díky tomu mělo mít naprosto minimální tepelné ztráty. Provádění investiční akce brzdily dva problémy. Podle zhotovitele se stalo otevření původních topných kanálů obtížnější, než očekával. Navíc se vyskytly komplikace v podobě nezdokumentovaných křížení s ostatními sítěmi. Vypořádat se bylo třeba i s mohutnými šachtami původních topných kanálů nebo částečným umístěním starých rozvodů pod chodníky. Celkem se výměna týkala 550 metrů vnějších topných tras.

„Abychom odběratelům působili co nejmenší nepohodlí, otevřeli jsme staré topné kanály, položili do nich nové potrubí a teprve po zkompletování všech rozvodů odpojili původní potrubí.“ informoval jednatel. Přes mírné zdržení nový topný systém během zimy uváděli do plného provozu.

V průběhu času se provádělo také čištění předávacích stanic a odladění jednotlivých komponentů topného systému. „Začátek byl trochu hektický,“ připustil Hrnčál. „Teď už by vše ale mělo běžet bez problémů,“ věří.

Souběžně s novým potrubím se pokládala i nová datová síť, která bude sloužit k připojení jednotlivých domovních předávacích stanic na řídící systém centrální kotelny a rovněž na dispečink společnosti .

Finální terénní úpravy si počkaly na dobu, kdy bylo možné úspěšně sít i trávu. Začalo se s nimi v dubnu a pomalu končí. 

„Na nový distribuční systém je připojených všech osmnáct domů v lokalitě sídliště. Cílem společnosti je poskytovat zákazníkům spolehlivé a cenově příznivé dodávky tepla a teplé vody. Toho je ale možné dosáhnout jen použitím špičkových úsporných technologií,“ konstatoval jednatel Hrnčál.

Koncern
Vodárenství
Teplárenství