Novinky

Oznámení o odstávce

Vážení zákazníci,

v souvislosti s probíhající modernizací kotelny J. Knihy budeme nuceni provést odstávku této kotelny v termínu od 24. 6. do 28. 6. 2019. V této době nebude k dispozici teplá voda.

Velice se omlouváme za vzniklé nepohodlí a pokusíme se odstávku maximálně zkrátit.

Nonstop dispečink

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Rokycany

Pod Kostelem 117
337 01 Rokycany

IČ: 25 22 35 69
DIČ: CZ 25 22 35 69

Telefon:
+420 800 77 88 33 - dispečink
+420 371 519 100 - firma
+420 603 168 606 - technik
+420 603 168 603 - fakturace

E-mail: info(at)teplo-rokycany.cz

WWW: www.teplo-rokycany.cz

Energie AG Teplo Rokycany s.r.o. - idatabaze.czEnergetika - idatabaze.cz
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Z tisku: Cena tepla by neměla šplhat

Mnozí obyvatelé okresního města a Zbiroha si teď polepšili, od července dodavatel požaduje méně.

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ

Rokycansko – Stav zásobníků plynu je teď, před zimou, kvůli střetům na ukrajinských hranicích starostí všech odběratelů. Obávají se, zda Rusko neutáhne kohoutky.

„Naplnění zásobníků plynu je věcí distributora. Žádný náznak, že by docházelo k ovlivňování dodávek, a tím ceny plynu pro velko a potažmo i maloodběratele, tu ale není. Kromě toho máme momentálně většinu objemu plynu, potřebného pro nadcházející sezónu, zajištěnou,“ uvedl za Energii AG Teplo, která se stará o vytápění řady domácností okresního města a také Zbiroha, jednatel Aleš Hrnčál.

Těm zákazníkům, kteří společnost požádali, zatopila s předstihem. „Jinak tento týden už začínáme do provozu uvádět celou soustavu. Opravy a údržba byly na programu mimo sezónu, nic by tedy nemělo překážet v provozu,“ sdělil Hrnčál. 

Důvod k obavám ze zdražování plynu nevidí. Naopak, protože kogenerační jednotka na Jižním předměstí je už v plném chodu, cenu za dodávku tepla společnost snížila. Od července. „Slíbili jsme zákazníkům, že se její provoz promítne do ceny dodávek, takže jsme to splnili. Pokud se bude situace dobře vyvíjet, směřujeme všechno k tomu, že by se od ledna snižovalo znovu,“ informoval Hrnčál.

„Do konce června vycházela v Rokycanech cena za gigajoule 569,50 korun, bez DPH. Od července je to 554,50. Ve Zbiroze je cena jiná. Do července činila 605 korun a teď je stanovená na 585,“ informovala za společnost Dana Šreiberová. „Rozdílná cena je daná náklady na výrobu jednoho gigajoulu tepla. A pokud jde o snížení ceny pro spotřebitele – v Rokycanech úsporu přinesla kogenerační jednotka, ve Zbiroze rekonstrukce venkovních rozvodů,“ sdělil Hrnčál.

Co se týče kogenerační jednotky – z jejího provozu profitují dva provozovatelé. Je umístěná v rokycanské kotelně Václav, která patří Energii AG Teplo, a pro ČEZ vyrábí elektřinu. Teplo přitom vzniklé producent výhodně přenechává majiteli objektu. Dále je uskladňované v akumulační nádrži a podle potřeby využívané. Plynové kotle proto zatím mohou zůstat mimo hru. S jejich využitím se počítá až pro období špičkové spotřeby.

Koncern
Vodárenství
Teplárenství