Novinky

Oznámení o odstávce

Vážení zákazníci,

v souvislosti s probíhající modernizací kotelny J. Knihy budeme nuceni provést odstávku této kotelny v termínu od 24. 6. do 28. 6. 2019. V této době nebude k dispozici teplá voda.

Velice se omlouváme za vzniklé nepohodlí a pokusíme se odstávku maximálně zkrátit.

Nonstop dispečink

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Rokycany

Pod Kostelem 117
337 01 Rokycany

IČ: 25 22 35 69
DIČ: CZ 25 22 35 69

Telefon:
+420 800 77 88 33 - dispečink
+420 371 519 100 - firma
+420 603 168 606 - technik
+420 603 168 603 - fakturace

E-mail: info(at)teplo-rokycany.cz

WWW: www.teplo-rokycany.cz

Energie AG Teplo Rokycany s.r.o. - idatabaze.czEnergetika - idatabaze.cz
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Nový kotel pro kotelnu Pátek

Kotelna Pátek je jednou z našich největších kotelen ve městě Rokycany. Nachází se v ulici Na Pátku a zásobuje teplem a teplou vodou bytové i nebytové objekty v okolních lokalitách – Františka Kotyzy, Pivovarská, Pražská, Rokycanova a Františka Černého.

Až doposud zajišťovaly výrobu tepla v této kotelně čtyři kotle Průmyslovesta Brno o celkovém výkonu 6,9 MW. Jeden z těchto kotlů byl poškozený a celkový výkon kotelny byl vzhledem k současným potřebám domů po zateplení předimenzovaný. Proto jsme se rozhodli provést částečnou rekonstrukci kotelny a optimalizovat výrobu tepla na současné podmínky.

Byly zdemontovány dva kotle – jeden o výkonu 1,5 MW a druhý o výkonu 2,4 MW. Nově byl pak osazen kotel Baxi Power HT-A 1.650 o výkonu 0,65 MW. Jedná se o kvalitní kondenzační kotel s vysokou účinností. Tento kotel zajistí úsporné a spolehlivé dodávky tepla v průběhu letních měsíců a přechodných období.

Současně jsme provedli výrazné zjednodušení zapojení kotelny a odstranění všech nepotřebných rozvodů a armatur. Také byl zmodernizován řídící systém kotelny, AMIT, který bude nyní optimálním způsobem řídit provoz kotelny a umožní i sledování a řízení kotelny ze vzdáleného dispečinku.

Veškerá tato opatření jsou směřována k optimalizaci přípravy tepla v kotelně Pátek, zvýšení účinnosti výroby tepla a tím k hospodárnějšímu využití spotřebovávaného zemního plynu. Připojení kotelny na dispečink přinese našim zákazníkům vyšší komfort a spolehlivost dodávek tepla, neboť zařízení bude pod nepřetržitým dozorem a budeme tak mít možnost ihned zaznamenat a odstranit jakoukoli závadu.

Do budoucna má provedená rekonstrukce ještě jeden kladný výsledek – odstraněním většího kotle vznikl dostatečný prostor, kam by v budoucnu měla být ve spolupráci se společností ČEZ Energo nainstalována kogenerační jednotka pro výrobu tepla a elektrické energie. Toto zařízení pak přinese další zvýšení účinnosti výroby tepla.

Koncern
Vodárenství
Teplárenství